top of page

YAP: від ідеї до реалізації

Платформа YAP, за досить невеликий час свого існування вже має досить цікаву та багату історію. Проект спочатку мав назву «АртШева» і формувався з опорою на Університет Шевченка, але з перших же занять він показав свій міжуніверситетський потенціал. Ідея створення належить Анастасії Голумбовській та  Вікторії Мошкіній. Вони звернули увагу, що серед численних молодіжних проектів майже немає нічого,пов’язанного з образотворчим мистецтвом. Звісно, в Києві можна було знайти багато студій, але жодна з них не була достатньо вільною для дівчат – і в плані творчого підходу, і в плані оплати. Але ж мистецтво – це так чудово... Настя та Віка розуміли, що скоріше за все, вони не єдині спраглі до вільного мистецтва, і ідея почала розвиватись.

Приблизно з лютого 2014 року по університетських новинних порталах почала розходитись інформація, що дівчата розшукують однодумців для реалізації проекту. Після декількох зустрічей з майбутніми викладачами, проект «АртШЕВА» був офіційно запущений 1 березня 2014 року. Головна мета платформи – творити нове мистецтво, вільне від нагромадження найрізноманітніших стереотипів, можливість знайти однодумців та відкрите навчання. Актив викладачів був дуже потужний: окрім більш звичних студентам графіки та живопису, проводились заняття зі скульптури,  розпису хною, майстер-класи з писанкарства, малювання шоколадом. Разом із цим студентам був відкритий курс чудових лекцій , що висвічували найпотаємніші нюанси мистецтва, різні підходи до розкриття мистецької свідомості.

Де лише не проходили наші заняття! Початок був покладений на базі чудового простору «DoMyRoom» .Незабутнім  продовженням  стали зайняття в арт-просторі «Вежа» на базі КПІ, адже особлива атмосфера була забезпечена вже самою архітектурою місця. Влітку 2014 заняття відбувались просто неба на майданчику  «Юність на Андріївському», де уява митців не мала меж. Восени  та зимою ми творили у шевченківській Планеті, а весною отримали  досвід співпраці зі студією  «Карандаш». Разом із цим, протягом усього часу існування проекту проводились пленери та майстер-класи.

Влітку 2014 «АртШЕВА» брала  участь у декількох масштабних подіях. Не можна забути співпрацю з молодіжною організацією AISEC, що проводила фестиваль GlobalVillage. Також ми стали частиною програми Арт-пікніка Слави Фролової. А у серпні кураторами Анастасією Голумбовською, Татою Корнєєвою, Олександрою Гаврилюк та Юліаною Дмитришиною була проведена виставка «Дім, у якому…», в якій приймали участь молоді українські художники та студенти мистецької платформи. Восени ми проводили заходи у рамках ГогольFest.

Платформа YAP – ще досить молодий осередок. Свою нову назву він отримав у 2015 році.

І багато вже чого відбулося, багато друзів долучилося до нас. Продовжується  активна співпраця з багатьма проектами-однодумцями, адже ми вбачаємо, що мистецтво народжується лише при активній взаємодії людей, вмотивованих рухом. Ми бачимо мистецтво – як явище, що може об’єднати людей з різних галузей знань, інколи – і різних поглядів. Це довели наші студенти, котрі бажають навчатись новому та спілкуватись. 

Тижні знайомств|DoMyRoom

Пленери|Весна2014

Продовжуємо творити|ВежаКПІ

Роботи студентів|ВежаКПІ

Нове місце|Юність на Андріївському

Заняття зі скульптури|Юність на Андріївському

Змінюємо локацію|АртПікнік

Малюємо пастеллю|АртПікнік

Заняття у Планеті|Студмістечко КНУ

Майстер-клас з колажу|Студмістечко КНУ

дивіться також

bottom of page